OSP Paterek
Zabezpieczenie koncertu noworocznego

Zabezpieczenie koncertu noworocznego

15 stycznia zostaliśmy poproszeni o zabezpieczenie koncertu noworocznego w wiedeńskim nastroju z tangiem w tle.

W Zespole Szkół im.Jana Pawła II w Paterku po raz szósty odbył się koncert w wykonaniu artystów z Opery Nova w Bydgoszczy. Kolejny raz publiczność miała okazję obejrzeć i wysłuchać popisów wokalnych Zuzanny Szary i Marcina Naruszewicza, absolwentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Również i tym razem towarzyszył im niezastąpiony i bardzo lubiany przez publiczność zespół Tango Cancion. Zupełnie nowych wrażeń dostarczył widzom kwartet smyczkowy, który wspaniale uzupełnił przestrzeń muzyczną przez co wszyscy poczuliśmy się jak w prawdziwej sali koncertowej. Zabrzmiały walce wiedeńskie Johanna Straussa, tanga argentyńskie i czardasze. Publiczność wypełniła salę gimnastyczną w Paterku po brzegi i kolejny raz przeniosła się w świat niezapomnianych przebojów muzycznych. Dzięki hojności i uprzejmości rodziców z naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych z placówką instytucji w przerwie można było wypić kawę i skosztować ciasta.Rozprowadzano także cegiełki edukacyjne na zakup sprzętu komputerowego dla szkoły.

Wśród zaproszonych gości był Starosta Powiatu Nakielskiego pan Tomasz Miłowski, który jako Przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół w Paterku podziękował artystom, organizatorom i zgromadzonej licznie publiczności za udział w koncercie.

Głównymi inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki Anna Karolczak, Maria Prymula i Anna Lemantowicz, natomiast bezcenną pomocą wykazali się strażacy OSP w Paterku, rodzice oraz pracownicy obsługi Zespołu Szkół w Paterku, którym należą się ogromne podziękowania.

 

ART: kurier-nakielski.pl

Dołącz do nas
Google+