OSP Paterek
OSP w Paterek na V Festynie Środowiskowym w Paterku.

OSP w Paterek na V Festynie Środowiskowym w Paterku.

Piąty Festyn Środowiskowy w Paterku odbył się dnia 23 maja przy szkole ZS im. Jana Pawła 2. Strażacy zostali poproszeni przez Dyrekcję o obstawę imprezy i pomoc podczas jej trwania. Nie zabrakło również strażackiego Grillowania.

Imprezę poprowadził konfernasjer Grzegorz Przywarty. Zebrani mogli podziwiać popisy wokalne, a inscenizacja na temat zdrowego stylu życia zawierała wiele ciekawostek oraz porad, jak dbać o zdrowie.

Występ Zespołu Pieśni i Tańca "Młoda Krajna" pod kierunkiem Agnieszki Misiorek-Franków nadał festynowi lokalnego kolorytu,kwartet muzyczny z ZSŻŚ w Nakle zaprezentował ciekawe aranżacje.

Odtańczono zumbę przygotowaną przez szkołę tańca "Dance Akademia" i Radosław Gołata.

Wśród licznych stoisk uwagę zwracały: stoiska z biżuterią, obrazami, zdrowymi sokami, unijne, czy Agencji Rynku Rolnego i Nieruchomości Rolnych. Nie zabrakło również tradycyjnych dmuchanych zamków, nadnoteckich sokołów na motocyklach, czy zabykowych aut. Liczne stoiska z małą gastronomią zapraszały do kupna kiełbasek z grilla, czy uwielbianej przez maluchy waty cukrowej.

W międzyczasie tatusiowe wraz z synami rozegrali mecz piłki nożnej. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator wypadków, czy pokazy strażackie.

Podczas imprezy odbyła się loteria fantowa, w czasie której licytowano m.in. rolki, koce, rabaty na kurs języka angielskiego, czy rower. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rzecz szkoły.

Na koniec imprezę uświetni występ zespołu BAS.

 

artykuł : Nakło24.pl

Dołącz do nas
Google+