OSP Paterek
2 dni cięzkiej pracy Strażaków !!!

2 dni cięzkiej pracy Strażaków !!!

W nocy z dnia 1.09 na 2.09 nasz zastęp około godzin 23 został zadysponowany do usuwania skutków burzy. W dniu 2.09 około godziny 11.30 zastęp został zadysponowany do Paterka na ul. Wyzwolenia w celu usunięcia zalegających gałęzi na przewodach telekomunikacyjny.

W nocy z dnia 1.09 na 2.09

Pierwsze działania to oczyszczenie drogi wojewódzkiej 241 na trasie Paterek-Naklo z gałęzi i konarów, następnie zastęp pojechał do Olszewski gdzie usunął powłokę drzewa, po zakończeniu udaliśmy się do Janowa w celu uprzątnięcia kolejnego powalonego drzewa. Stamtąd zastęp udał się do Nakla na ul. Piaskowa w celu zabezpieczenia zerwanego dachu. Działanie zakończyły się około godz 4.

W dniu 2.09

Po zakończeniu działń w Paterku zastęp został zadysponowany do Chrząstowa gdzie usunął zagrażające gałąź. Działania zakończył około godz 14 i powrócił do bazy.

Tego samego dnia 2.09 około godziny 14,30 zastęp został ponownie zaalarmowany i udał się do Nakla na ul. Mickiewicza gdzie przy pomocy podnośnika z Sępólna Krajeńskiego usunął połamane drzewo. Następnie z Nakla zastęp udał się ponownie do Chrząstowa gdzie zabezpieczał zerwany dach na stodole i usuwał połamane drzewo razem z osp Ślesin . Po zakończeniu działań oba zastępy udały się drogą gmina do Nakla w celu jej oczyszczenia z powalonych drzew i gałęzi. Po zakończeniu czyszczenia drogi nasz zastęp został zadysponowany do Nakla na ul. Poznańska w celu usunięcia zagrażających gałęzi. Z powodu braku wolnego podnośnika działa polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Około godz 19 zastęp powrócił do bazy i zakończył działania

Dołącz do nas
Google+