OSP Paterek
Ćwiczenia w Zakładzie karnym.

Ćwiczenia w Zakładzie karnym.

Ćwiczenia odbyły się według takiego samego scenariusza, jak ostatnio. Tym razem w działaniach brały udział: JRG Nakło oraz jednostki OSP z Paterka i Nakła. Jak zwykle obecna była także nakielska policja.

Kolejne jednostki OSP z terenu gminy Nakło wzięły udział w ćwiczeniach specjalistycznych w potulickim Zakładzie Karnym.

Przypomnijmy, w Oddziale Zewnętrznym osadzeni wychodząc do pracy pozostawili włączoną grzałkę elektryczną w plastikowym kubku, który był ustawiony na taborecie obok łóżka. W wyniku wygotowania się wody zapalił się kubek, a także ogień zajął pościel i materace znajdujące się na łóżku. Powstał pożar w celi mieszkalnej. Konieczne było przeprowadzenie ewakuacji ludzi znajdujących się w chwili zagrożenia w budynku.

Do likwidacji zagrożenia przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego przystąpił funkcjonariusz wraz z trzema zatrudnionymi skazanymi funkcyjnymi. Pożaru nie udało się jednak ugasić przed przyjazdem straży pożarnej.

Celem ćwiczeń było współdziałanie funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Potulicach z Państwową Strażą Pożarną w Nakle nad Notecią, Komendą Powiatową Policji w Nakle nad Notecią w sytuacji wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa jednostki penitencjarnej. Ćwiczenia trwały około 2 godziny.

naklo24.pl

Dołącz do nas
Google+