OSP Kcynia
Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze w Kcyni

Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze w Kcyni

11 maja 2013 r. na boisku MLKS Orzeł Kcynia rozegrano gminne zawody sportowo-pożarnicze. Wzięło w nich udział ponad 30 drużyn z całej gminy. Niektóre jednostki przygotowały do zawodów po kilka drużyn. Fakt bardzo licznego uczestnictwa w tego typu zawodach podkreślił sam Zastępca Komendanta Powiatowego PSP bryg. Franciszek Sobiechowski. Sędzią zawodów był asp. sztab. Jerzy Bejmowicz.

 

Wprowadzenia drużyn dokonał Komendant Gminny st.asp. Grzegorz Hemmerling. Zawody otworzył Zastępca Burmistrza Kcyni Daniel Olszak, który życzył drużynom jak najlepszych wyników i podkreślił, jak wielką dumą napawa go fakt, że dzieci i młodzież wstępuje w szeregi ochotniczej straży pożarnej.

Nim jednak rozpoczęto rywalizację bryg. Franciszek Sobiechowski, w imieniu Komendanta Powiatowego, wręczył prezesowi OSP Kcynia Maciejowi Tubiszewskiemu okolicznościową statetkę w związku z podjętą 4 marca akcją ratunkową na kcyńskim stawie, czego efektem było uratowanie chłopca - pisaliśmy o tym tutaj.

Zawody tradycyjnie obejmowały: ćwiczenia bojowe, sztafetę pożarniczą 7 x 50 m z przeszkodami oraz musztrę. Wyniki rywalizacji prezentujemy poniżej.

Podsumowania zawodów dokonał Zastępca Komendanta Powiatowego bryg. Franciszek Sobiechowski, który wraz z Zastępcą Burmistrza Kcyni Danielem Olszakiem i prezesem ZOG ZOSP RP Wojciechem Jaskulskim wręczyli puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy.

kat. 12-15 lat dziewczęta

I miejsce OSP Kcynia II

kat. 12-15 lat chłopcy

I miejsce OSP Kcynia

kat. "A" mężczyzn

I miejsce OSP Kcynia

Wygrana w roku 2012 i tego roczna  w kat."A" mężczyzn pozwoliła nam awansowac do zawodów powiatowych które odbędą się 15 czerwca w Mroczy pow. nakielski

Zdjecia i tekst. Anna Duda -Nowicka

 

Dołącz do nas
Google+