OSP Kcynia

Dzień Strażaka- Ochotnicz Straż Pożarna w Kcyni

DZIEŃ STRAŻAKA- Gminne uroczystości odbyły się w Kcyni

4 maja to uroczysty Dzień Strażaka. W tym szczególnym dniu brać strażacka świętuje swoje święto. Organizowane są uroczystości podczas, których strażacy podsumowują swoją pracę, otrzymują podziękowania, wyróżnienia i odznaczenia.

Dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni tegoroczne obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się od przemarszu z placu przed remizą na cmentarz. Przy dźwiękach orkiestry dętej poczty sztandarowe z jednostek gminnych, przedstawiciele jednostek oraz zaproszeni goście przemaszerowali przez centrum miasta. Atrakcją przemarszu jest przede wszystkim orkiestra dęta oraz odrestaurowana w ubiegłym roku sikawka konna.

Na cmentarzu przy pamiątkowym kamieniu odbył się Apel Pamięci wszystkim strażakom, delegacje złożyły wiązanki kwiatów. O godzinie 15.00 w kościele pw. WNMP w Kcyni odprawiona została msza św. w intencji strażaków. Po wspólnej modlitwie, na placu przed Domem Strażaka odbyły się główne uroczystości.

Burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling, który pełni jednocześnie funkcje Prezesa Powiatowego Związku OSP wręczył Prezesowi OSP w Kcyni Maciejowi Tubiszewskiemu odrestaurowany sztandar jednostki. Z rąk Prezesa sztandar otrzymał Poczet Sztandarowy, który dokonał prezentacji sztandaru przed szykiem strażackim.

Wyróżniającym się strażakom zostały wręczone podziękowania i odznaczenia za wysługę lat. Burmistrz Kcyni wręczył przedstawicielom jednostek OSP sprzęt pożarniczy i hełmy strażackie, które zakupione zostały z zebranych środków finansowych podczas II Balu Burmistrza Kcyni. Otwarta została również sala, która po generalnym remoncie wygląda okazale. Do godzin nocnych trwała biesiada na placu przed siedziba straży.

Byliśmy z kamerą na strażackich uroczystościach. Film zaprezentujemy w najbliższym czasie, dziś zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć. W tym celu prosimy kliknąć poniższy link

http://www.youtube.com/user/fotokoniec

Dołącz do nas
Google+