OSP Kcynia
10 rocznica śmierci naszych Kolegów podczas akcji ratowniczej...

10 rocznica śmierci naszych Kolegów podczas akcji ratowniczej...

15 grudnia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni uczcili 10. Rocznicę tragicznej śmierci kolegów z jednostki.

               15 grudnia strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni uczcili 10. Rocznicę tragicznej śmierci kolegów z jednostki. Jak co roku, Pamiętają i odwiedzają groby i miejsce wypadku, gdzie składają symboliczne kwiaty i znicze.
Dziesięć lat temu na ulicy Nakielskiej podczas pełnienia obowiązków służbowych przy zdarzeniu drogowym „Odeszli na wieczną służbę: druhowie:
Śp. Mirosław Schmidt i Śp. Stanisław Bajczyk.
            Co roku koledzy i koleżanki strażacy 15 grudnia przy dźwiękach syren alarmowych zatrzymują wozy strażackie przy krzyżach i odwiedzają groby zmarłych kolegów. Tradycja też są wspólne spotkania przy modlitwie podczas mszy świętej w intencji druhów strażaków.

Dołącz do nas
Google+