OSP Kcynia
Szkolenie z AED

Szkolenie z AED

Szkolenie z obsługi AED

RATOWNIK UCZYŁ STRAŻAKÓW obsługi defibrylatora

                   Ratowanie ludzkiego życia jest najcenniejszą umiejętnością, którą posiadają zazwyczaj profesjonalni medycy. Kcyńscy strażacy z dużą uwagą i skupieniem słuchali kolegi ratownika medycznego Adriana Zadoreckiego, który zajmuje się zawodowo szkoleniami z pierwszej pomocy, pracuje także w kcyńskim Zespole Podstawowym Ratownictwa Medycznego.
                  Wieczorne szkolenie skupiało się na doskonaleniu umiejętności resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsługi defibrylatora automatycznego AED, który znajduje się na wyposażeniu nowego samochodu pożarniczego.
Jak podkreślał prowadzący szkolenie ratownik, najważniejszą sprawą jest umiejętność właściwej obsługi urządzenia, które jest bardzo pomocne w procesie ratowania ludzkiego życia.Przeszkolenie strażaków z OSP Kcynia oraz fakt iz posiadają na swoim wyposażeniu defibrylator AED sprawia że również oni w razie potrzeby będą mogli być dysponowani do nagłego zatrzymania krążenia u poszkodowanego. Ćwiczenia z użyciem profesjonalnego sprzętu szkoleniowego było jednym z elementów ścisłej współpracy strażaków i ratowników medycznych stacjonujących w Kcyni.

 

Tekst i fot. Robert Koniec

Dołącz do nas
Google+