OSP Kcynia
Potracenie Pieszego w Grocholinie

Potracenie Pieszego w Grocholinie

Potracenie Pieszego .

W środę około godziny 18.30 kcyńscy strażacy zostali wezwani do potrącenia osoby pieszej w miejscowości Rozpętek. W ciemnościach i zamgleniu na poboczu drogi jeden z przejeżdżających kierowców zauważył leżącego mężczyznę. Wezwał pomoc. W pierwszych chwilach po znalezieniu mężczyzny pomocy poszkodowanemu udzielała znana dzieciom Pani doktor, która akurat przejeżdżała tą drogą.

Na miejscu zdarzenia po kilku minutach byli druhowie z OSP w Kcyni, którzy natychmiast przystąpili do udzielenia pomocy mężczyźnie. Poszkodowany podczas czynności strażaków utracił funkcje życiowe i konieczne było wykonanie resuscytacji. Resuscytacja krążeniowo- oddechowa wykonana przez strażaków ochotników oraz kolegów z JRG nr 2 w Szubinie przyniosła pozytywny efekt.

W pierwszych kilkunastu minutach nie było w Rozpętku ratowników medycznych z Kcyni, gdyż pracowali przy innym zdarzeniu. Wszystkie czynności kwalifikowanej pierwszej pomocy spoczywały więc na strażakach, którzy dzięki specjalistycznym szkoleniom potrafią takie czynności wykonać. Po kilkunastu minutach do strażaków dojechała karetka z Gołańczy, która odwiozła poszkodowanego mężczyzną do szpitala w Wągrowcu.

Na miejscu tego zdarzenia pracowali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni, którzy w swoim postępowaniu będą ustalali czy doszło do potrącenia?

W nocy dotarła do naszej redakcji wiadomość, że poszkodowany mężczyzna zmarł w szpitalu.

tekst i fot. Robert Koniec

Dołącz do nas
Google+