OSP Ostrówek
Dzień Dziecka ... po strażacku

Dzień Dziecka ... po strażacku

Uczestnicy międzynarodowego projektu realizowanego przez Instytut Dziedzictwa Kruszwicy uczestniczyli w Dniu Dziecka ... po strażacku w Ostrówku nad Gopłem.

Tym razem druhowie Ochotniczje Straży Pożarnej w Ostrówku podjeli się niecodziennej akcji- przygotowali i przeprowadzili projekt edukacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas festynu rodzinnego, w którym razem z lokalną społecznością uczestniczyła grupa młodych Włochów, Słowaków i Chechów, odbyły się pokazy strażackie z zakresu ratownictwa medycznego oraz technicznego. Strażacy z Ostrówka zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują. Swoje umiejętności ratownicze oraz zasady bezpieczeństwa nad wodą. 

-Dla nas ten dzień był szczególnie ważny - podkreśla Paweł Drzewiecki - prezes OSP w Ostrówku. - Zachęciliśmy się do współpracy i realizacji projektów, które dają szanse rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Myślę, że dzięki nim nasze życie stanie się ciekawsze, a satysfakcja z niesienia pomocy innym , jeszcze większa. Chcemy dalej zachęcać do służby strażackiej, uczyć współpracy i odpowiedzialności. Dla nas. miesykańców Półwyspu Potrzymiech i obszarów Natura 2000 troska o naturę jest szczególnie ważna. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie chcemy dzielić się z innymi.

Dołącz do nas
Google+