OSP Żórawina
17.05.2014 - gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP

17.05.2014 - gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP

Deszcz i błoto nie przeszkodziły strażakom-ochotnikom z terenu gminy Żorawina w zmaganiach, które odbyły się 17 maja 2014 roku na boisku przy Gimnazjum w Żórawinie.

W zawodach uczestniczyły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Żórawiny, Rzeplina, Węgier i Jaksonowa. Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów i przywitaniu ich uczestników, komisji sędziowskiej oraz przybyłych gości rozpoczęła się pierwsza z dwóch konkurencji, czyli sztafeta bojowa, w której strażacy mieli do pokonania m.in.: płotek lekkoatletyczny, slalom, równoważnie, skok przez ścianę i prowizoryczny rów. Następnym zadaniem, w którym rywalizowali strażacy było ćwiczenie bojowe, gdzie każda z drużyn miała za zadanie strącanie pachołków i obrócenie tarczy prądem wody po uprzednim zbudowaniu linii głównej i linii gaśniczych zasilanych wodą tłoczoną przez motopompę. W podsumowującej klasyfikacji zawodów pierwsze miejsce w kategorii Jednostek Operacyjno-Technicznych zajęli strażacy z Rzeplina. Niecałe dwadzieścia setnych sekundy czasu łącznego klasyfikowało naszą jednostką na drugim miejscu. Miejsce trzecie przypadło dla drużyny z Węgier, a miejsce czwarte dla ochotników z Jaksonowa. Po uprzątnięciu płyty boiska ze sprzętu służącego do konkurencji sportowych wspólnie z druhami OSP Rzeplin, którzy zostali do końca zawodów udaliśmy się do naszej remizy, gdzie kontynuowaliśmy poczęstunek przy wspólnym grillu. W zawodach uczestniczyły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Żórawiny, Rzeplina, Węgier i Jaksonowa. Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów i przywitaniu ich uczestników, komisji sędziowskiej oraz przybyłych gości rozpoczęła się pierwsza z dwóch konkurencji, czyli sztafeta bojowa, w której strażacy mieli do pokonania m.in.: płotek lekkoatletyczny, slalom, równoważnie, skok przez ścianę i prowizoryczny rów. Następnym zadaniem, w którym rywalizowali strażacy było ćwiczenie bojowe, gdzie każda z drużyn miała za zadanie strącanie pachołków i obrócenie tarczy prądem wody po uprzednim zbudowaniu linii głównej i linii gaśniczych zasilanych wodą tłoczoną przez motopompę. W podsumowującej klasyfikacji zawodów pierwsze miejsce w kategorii Jednostek Operacyjno-Technicznych zajęli strażacy z Rzeplina. Niecałe dwadzieścia setnych sekundy czasu łącznego klasyfikowało naszą jednostką na drugim miejscu. Miejsce trzecie przypadło dla drużyny z Węgier, a miejsce czwarte dla ochotników z Jaksonowa. Po uprzątnięciu płyty boiska ze sprzętu służącego do konkurencji sportowych wspólnie z druhami OSP Rzeplin, którzy zostali do końca zawodów udaliśmy się do naszej remizy, gdzie kontynuowaliśmy poczęstunek przy wspólnym grillu.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć autorstwa Niki Dimitulis, której także serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i chęć udokumentowania naszych zmagań.

Dołącz do nas
Google+