OSP Żórawina
21.04.2014 samochód w rowie

21.04.2014 samochód w rowie

W świąteczny poniedziałek, kilka minut po godzinie 13-nastej, zostaliśmy zadysponowani do zderzenia drogowego na drodze pomiędzy miejscowością Galowice a Wilczków.

Z polecenia dyżurnego SKKM PSP Wrocław zostaliśmy zadysponowani do wypadku na drodze pomiędzy Galowicami a Wilczkowem.

Po dojeździe na miejsce zastaliśmy samochód osobowy, który wpadł do rowu. Podróżowały nim łącznie trzy osoby w tym dwójka dzieci i ich matka, która kierowała pojazdem – wydostali się oni samodzielnie przed przyjazdem służb ratunkowych. Pierwsi na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żórawinie, którzy zajęli się udzieleniem pomocy poszkodowanym. W momencie przybycia na miejsce naszej jednostki przystąpiliśmy do zabezpieczenia rozbitego pojazdu oraz miejsca prowadzonych działań i do udzielenia Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej, która polegała na ustabilizowaniu odcinków szyjnych kręgosłupa poszkodowanych za pomocą kołnierzy ortopedycznych.

Z chwilą dojazdu dwóch Zespołów Ratownictwa Medycznego z Wrocławia, poszkodowani zostali przekazani w ręce ratowników i przetransportowani do placówek szpitalnych. Na miejsce zdarzenia dojechały także zadysponowane równocześnie z nami dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 we Wrocławiu oraz w późniejszej fazie działań patrol Ogniwa Wypadkowego WRD KMP Wrocław, który zajął się prowadzeniem czynności mających na celu wyjaśnienie przyczyn powstałego zdarzenia.

Dołącz do nas
Google+