OSP Żórawina
08.04.2014 - wypadek drogowy w Bogunowie

08.04.2014 - wypadek drogowy w Bogunowie

O godzinie 19:10 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Bogunów ( gmina Żórawina ). Z informacji przekazanej przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu doszło tam do groźnego wypadku drogowego, w którym pojazd osobowy uderzył w drzewo, a w jego środku znajduje się uwięziona osoba.

Po dojeździe na miejsce naszego zastępu wraz z druhami OSP Węgry zabezpieczyliśmy i oznakowaliśmy miejsce zdarzenia - droga została całkowicie zablokowana dla ruchu kołowego. Wspólnymi siłami przy użyciu zestawów hydrauliki siłowej podjęliśmy działania mające na celu uwolnienie osoby poszkodowanej z rozbitego Chryslera. W dalszej fazie akcji ratowniczej wspomogli nas przybyli na miejsce strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Po wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy, przełożyliśmy go na deskę ortopedyczną i ewakuowaliśmy z samochodu. Poszkodowany został przekazany w ręcę Zespołu Ratownictwa Medycznego, który odwiózł go do placówki szpitalnej. W trakcie prowadzonych na miejscu działań otrzymaliśmy informację, iż kierujący z powodu odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Na miejscu wypadku swoje czynności prowadzi prokuratora wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

W imieniu członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Żórawinie składamy najszczersze wyrazy współczucia na ręce rodziny oraz najbliższych tragicznie zmarłego.

Dołącz do nas
Google+