OSP Żórawina
06.03.2014 - pożar sterty słomy k. Wojkowic

06.03.2014 - pożar sterty słomy k. Wojkowic

O godzinie 19:40 zostaliśmy zaalarmowani o pożarze opuszczonego budynku między miejscowością Wojkowice, a Nowojowice.Na miejscu zastano pożar sterty słomy około 200-metrów w głąb pola. Ogień całkowicie objął kubaturę składowanych tam słomianych bel o łącznych wymiarach 6x8 metra.

O godzinie 19:40 zostaliśmy zaalarmowani o pożarze opuszczonego budynku między miejscowością Wojkowice, a Nowojowice. Pierwsi na miejsce dotarli druhowie z OSP Węgry, którzy po wstępnym rozpoznaniu sytuacji nie potwierdzili treści zgłoszenia przekazanego przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, w którym mowa była o pożarze opuszczonego obiektu. Na miejscu zastano pożar sterty słomy około 200-metrów w głąb pola. Ogień całkowicie objął kubaturę składowanych tam słomianych bel o łącznych wymiarach 6x8 metra. Wspólnie z przedstawicielami samorządu gminnego na miejsce sprowadzono koparkę z żórawińskich wodociągów, przy której pomocy sprawnie rozrzucono stertę na powierzchni pola, gdzie trwało przelewanie jej prądami wody. Działania gaśnicze zostały zakończone około godziny pierwszej w nocy, gdy słoma została całkowicie dogaszona. Niestety w trakcie prowadzonych działań doszło do poważnej awarii autopompy w naszym wozie, co uniemożliwiło dalsze prowadzenie działań przez naszą jednostkę. Przyczyną awarii jest mocne wyeksploatowanie podzespołów naszego pojazdu, który liczy już przeszło 35-lat i brał udział w ogromnej ilości akcji, gdzie wspólnie ze strażakami ratował ludzkie życie i dobytek.

Za podjęcie natychmiastowej decyzji i współpracę dziękujemy Dyrektorowi Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Żórawinie p. Bartłomiejowi Dytwińskiemu, który udostępnił nam specjalistyczny sprzęt wraz z operatorem, umożliwiając sprawne przeprowadzenie naszej akcji. Podziękowania składamy także dla samego operatora koparki, który przez kilka godzin pracował na miejscu pożaru.

Dołącz do nas
Google+