OSP Żórawina
04.03.2014 - pożar budynku w Sadkowie

04.03.2014 - pożar budynku w Sadkowie

Wieczorem 4 marca br. około godziny 20:15 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku w miejscowości Sadków ( gmina Żórawina ). Po wjeździe na drogę prowadzącą z Żórawiny do Żernik Wielkich widoczny był już ogień wydobywający się z budynku restauracji.

Wieczorem 4 marca br. około godziny 20:15 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku w miejscowości Sadków ( gmina Żórawina ). Równolegle z nami zaalarmowano jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzeplina i Węgier. Do akcji wyruszyły także dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 i oficer operacyjny KM PSP Wrocław. Po wjeździe na drogę prowadzącą z Żórawiny do Żernik Wielkich widoczny był już ogień wydobywający się z budynku restauracji. Po dojeździe na miejsce stwierdziliśmy mocno rozwinięty pożar na drugim piętrze budynku restauracyjno-noclegowego. Ogień wraz z kłębami dymu wydostawał się między innymi otworami okiennymi. W pierwszej fazie do środka budynku wprowadzone zostały roty wyposażone w aparaty ochrony dróg oddechowych – zadaniem strażaków było sprawdzenie pomieszczeń pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych oraz wykonanie szczegółowego rozpoznania sytuacji panującej na drugiej kondygnacji budynku. W międzyczasie wspólnie z OSP Rzeplin zbudowana została główna linia gaśnicza, z której podane zostały dwa prądy wody w natarciu od wnętrza obiektu. Potwierdziliśmy także, iż w budynku nikt nie przebywa, a wszyscy jego użytkownicy zdążyli ewakuować się przed naszym przybyciem. Po dotarciu na miejsce dodatkowych zastępów z OSP Węgry JRG-9 Wrocław podjęto decyzję o podaniu dodatkowego prądu wody z kosza ratowniczego 37-metrowej drabiny mechanicznej. Po godzinie 21 pożar został zlokalizowany i wstępnie ugaszony. W dalszej fazie akcji nasze działania polegały na pracach rozbiórkowych elementów konstrukcyjnych i wyposażeniowych pomieszczeń, które uległy spaleniu. Przy pomocy sprzętu wyburzającego wspólnie z przybyłymi na miejsce zastępami PSP i OSP podjęto rozbiórkę drewnianej podłogi w celu dogaszania ewentualnych zarzewi ognia, które mogły znajdować się między stropami budynku.

Po oddymieniu pomieszczeń budynku oraz potwierdzeniu całkowitego wyeliminowania ognia nasze działania dobiegły końca i wszystkie zastępy powróciły do swoich jednostek około godziny 22:30. Przyczyny wybuchu pożaru na obecną chwile nie są znane.

Dołącz do nas
Google+