OSP Żórawina
28.02.2014 - Wypadek w Okrzeszycach

28.02.2014 - Wypadek w Okrzeszycach

Ostatni dzień lutego zaczął się dla naszych druhów wyjazdem alarmowym do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy na szczęście całkiem niegroźne zdarzenie, w którym lekko poszkodowana została tylko jedna osoba.

Kilka minut przed godziną 9-tą w miejscowości Okrzeszyce doszło do zderzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego. Treść zgłoszenia mówiąca o dość poważnym wypadku spowodowała decyzję o zadysponowaniu na miejsce dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 we Wrocławiu oraz lekkiego samochodu ratownictwa technicznego z OSP Sulimów a także pogotowia ratunkowego i policji. Nasza jednostka dojechała na miejsce, jako pierwsza, równocześnie z zastępem Ochotniczej Straży Pożarnej z Sulimowa. Po chwili na miejsce dotarły także dwa wozy bojowe z wrocławskiej „ dziewiątki „. Na miejscu zastaliśmy samochód osobowy marki Peugeot, który po zderzeniu z ciężarówką marki Volvo wpadł do przydrożnego rowu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu rozbitych pojazdów oraz oznakowaniu miejsca działań. Dodatkowo nasi strażacy odłączyli zasilanie akumulatorów w pojazdach. W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba, która ewakuowała się samodzielnie z pojazdu przed naszym przybyciem – została ona odwieziona do placówki szpitalnej przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Nasze działania zakończyły się tuż po godzinie 10-tej. Po uprzątnięciu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zostało ono przekazane i wszystkie zastępy powróciły do swoich jednostek.

Dołącz do nas
Google+