OSP Żórawina
12.05.2015 - przewrócona ciężarówka na A4

12.05.2015 - przewrócona ciężarówka na A4

Przed godziną 13-nastą zostajemy powiadomieni o wypadku drogowym na 159 kilometrze autostrady A4 w kierunku Opola.

W wyniku wystrzału opony w ciężarowym Mercedesie, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Ciężarówka przebiła bariery energochłonne oddzielające przeciwległe pasy ruchu i przewróciła się na bok. Kierowca rozbitego pojazdu został ewakuowany przez postronnych kierowców, którzy najechali na zdarzenie. W trakcie dojazdu naszego zastępu, w miejscu wypadku wylądowywał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którego załoga zajęła się udzieleniem pomocy poszkodowanemu kierowcy. Po opatrzeniu rannego został on wspólnymi siłami ratowników i strażaków przeniesiony na pokład śmigłowca.Podróżujący przeciwległym pasem ruchu w kierunku Wrocławia kierowca samochodu osobowego marki BMW uniknął bezpośredniego zderzenia z przewracającą się ciężarówka, która znalazła się na jego pasie ruchu. Dwie osoby podróżujące BMW, które zostało uszkodzony przez odrywające się elementy konstrukcyjne ciężarówki , nie doznały poważnych obrażeń i odmówiły hospitalizacji.

Działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Wrocławia oraz OSP z Żórawiny i Rzeplina skupiły się na zabezpieczeniu miejsca wypadku i rozbitej ciężarówki poprzez sprawdzenie kabiny kierowcy i odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz na pomocy w uprzątnięciu rozsypanych części samochodowych, które były przewożone przez pojazd.

W działaniach udział brały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 we Wrocławiu, zastęp OSP Żórawina, zastęp OSP Rzeplin, policja, pogotowie ratunkowe, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i służba autostradowa.

Dołącz do nas
Google+