OSP Żórawina
 21.04.2015 - owady w SP Węgry i pożar odpadów w Bogunowie

21.04.2015 - owady w SP Węgry i pożar odpadów w Bogunowie

O godzinie 18:20 nasz zastęp wyjechał do miejscowości Węgry celem usunięcia zagrożenia, które stwarzały owady błonkoskrzydłe znajdujące się na terenie szkoły podstawowej.

Owady oraz ich gniazda znajdowały się na dużej powierzchni trawnika i stanowiły niebezpieczeństwo dla osób postronnych oraz uczniów i pracowników placówki. Nasze działania wspólnie z obecnym na miejscu zastępem OSP Węgry polegały na spryskaniu gniazd środkiem owadobójczym. W momencie wykluczenia zagrożenia akcja został zoczona i powróciliśmy do remizy

W trakcie drogi powrotnej do Żórawiny, w okolicach miejscowości Bogunów, zauważyliśmy kłęby dymu wydobywające się z okolic rzeki Ślęza. Po poinformowaniu SKKM Wrocław udaliśmy się bliżej źródła zadymienia i rozpoznaliśmy pożar stumetrowej pryzmy odpadów roślinnych. Ogniem objęte było 20 metrów liści, gałęzi i innych odpadów. Decyzją dyżurnego Stanowiska Kierowania KM PSP Wrocław na miejsce skierowany został także zastęp z OSP Węgry, który wspomógł działania gaśnicze prowadzone przez naszych strażaków. Z uwagi na dużą ilość wody, którą użyliśmy do przelewania pryzmy zmuszeni byliśmy do stworzenia zasilania z pobliskiej rzeki. Po ugaszeniu ognia i dogaszeniu pogorzeliska zastępy powróciły do swoich jednostek.

Dołącz do nas
Google+