OSP Żórawina
01.04.2015 - zerwany dach w Wilczkowie

01.04.2015 - zerwany dach w Wilczkowie

Po godzinie ósmej rano zostaliśmy zadysponowani do miejscowości Wilczków celem usunięcia zerwanych przez wiatr części blaszanego poszycia dachowego.

Po rozpoznaniu sytuacji w miejscu zgłoszenia stwierdziliśmy zerwany dach o powierzchni 70 metrów kwadratowych. Zerwane elementy przeleciały przez sąsiadujące posesje stwarzając dodatkowe uszkodzenia na innych obiektach. Przed przybyciem naszego zastępu mieszkańcy samodzielnie zabezpieczyli uszkodzone dachy. Nasze działania polegały na usunięciu blaszanych elementów, które znajdowały się na okolicznych drzewach stwarzając zagrożenie upadku na poruszające się tamtędy osoby. Akcja zakończyła się około godziny 10-tej.

Z polecenia Wójta Gminy Żórawina oraz Komendanta Gminnego OSP ponownie udaliśmy się w miejsce wcześniejszej interwencji. Nasze działania polegały na pomocy właścicielowi obiektu, który nie był w stanie samodzielnie zabezpieczyć uszkodzonego poszycia dachowego i początkowo odmawiał przyjęcia naszej pomocy. Po odbudowaniu prowizorycznej konstrukcji dachowej, założyliśmy plandekę, która przez najbliższy czas ochroni część budynku przez warunkami atmosferycznymi.

Dołącz do nas
Google+