OSP Żórawina
13.03.2015 - pożar samochodu w Żórawinie

13.03.2015 - pożar samochodu w Żórawinie

W piątek, 13-nastego, o godzinie 15:40 nasz zastęp został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu do pożaru samochodu osobowego na Alei Niepodległości w Żórawinie.

Po dojeździe na miejsce zastaliśmy pożar w komorze silnika osobowego Mercedesa. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który podjął samodzielną próbę ugaszenia ognia za pomocą podręcznej gaśnicy proszkowej. Nasze działania polegały na podaniu jednego prądu wody z linii szybkiego natarcia i zagaszeniu płomieni oraz odłączeniu akumulatora i zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań. W międzyczasie na miejsce dotarły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 we Wrocławiu oraz patrol policji. Po zakończonej akcji gaśniczej usunęliśmy pojazd na pobocze oraz uprzątnęliśmy nawierzchnię drogi z pozostałości środka gaśniczego z zużytych gaśnic proszkowych. Na polecenie Kierującego Działaniem Ratowniczym z JRG-3 wszystkie zastępy powróciły do koszar.

Warto pochwalić postawę przejeżdżających kierowców, którzy zatrzymali się i pomogli kierowcy Mercedesa w gaszeniu ognia poprzez użyczenie własnych gaśnic ( 15 sztuk ), co przyczyniło się do zmniejszenia skutków pożaru. Uczulamy, aby nikt nie był obojętny na takie sytuacje, gdyż nie wiadomo kiedy sam się w takiej znajdzie.

Dołącz do nas
Google+