OSP Udanin
Uroczyste wręczenie zaświadczeń z ukończonego szkolenia.

Uroczyste wręczenie zaświadczeń z ukończonego szkolenia.

W sobotę 29 marca 2014 roku w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Środzie Śląskiej uroczyście zakończono szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP realizowane jednoetapowo. W szkoleniu w okresie od 10 lutego do 15 marca bieżącego roku wzięło udział 30 członków OSP z terenu powiatu, do końca szkolenia dotrwało 19 słuchaczy w tym Pani Prezes OSP Udanin Monika Piechowicz .

    Celem szkolenia było przygotowanie strażaków ochotników do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym nabycie umiejętności do wykonywania czynności w ramach zastępu podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Program szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP z 2006 roku obejmuje 106 godzin zajęć o charakterze teoretycznym i praktycznym, cześć zajęć teoretycznych realizowano metodą E-learning. Aby ukończyć kurs i otrzymać zaświadczenia, kursanci musieli pozytywnie przejść test w komorze dymowej, zaliczyć egzaminy teoretyczny oraz praktyczny.

    To już drugie szkolenie jakie odbyło się w  Komendzie w tym roku. W szkoleniu strażaków ratowników część II wzięło udział 10 członków OSP a ukończyło je 7 słuchaczy. Sekcja Operacyjno-Szkoleniowa przygotowuje już kolejne szkolenie, tym razem z zakresu ratownictwa technicznego.

Dołącz do nas
Google+