OSP Udanin
Strażacy na psychologicznym kursie radzenia sobie ze stresem

Strażacy na psychologicznym kursie radzenia sobie ze stresem

Strażacy z Udanina będą mogli nauczyć się walczyć ze stresem i wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Dla 7 osób przewidziano kurs prawa jazdy kat. C.

   Projekt realizuje stowarzyszenie „Lokomotywa”, które od 2011 roku organizuje w gminie warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży, zajęcia komputerowe i naukę języków obcych.

Kolejny projekt skierowany jest do Ochotniczej Straży Pożarnej w Udanine. Będzie on realizowany od 1 kwietnia do 30 września.


W ramach projektu uczestnicy bezpłatnie będą mogli wziąć udział w szkoleniu psychologicznym walki ze stresem oraz nauczyć się ratowania ludzi w 70-godzinnym kursie pierwszej pomocy. Przewidziano też kurs na prawo jazdy kat. C dla siedmiu osób. W tym tygodniu stowarzyszenie „Lokomotywa” planuje spotkanie informacyjne z zarządem OSP w celu przedstawienia szczegółów projektu oraz wsparcia przy rekrutacji uczestników projektu.

Trwają też prace nad podpisaniem umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na realizacje projektu „Edukacja OSP z terenu gminy Udanin - wiedza i bezpieczeństwo mieszkańców”.

Dołącz do nas
Google+