OSP Udanin
Dożynki 2015 w Udaninie

Dożynki 2015 w Udaninie

W dniu 30 sierpnia 2015 r. odbyły się w Udaninie dożynki gminne zorganizowane przez Urząd Gminy w Udaninie. Gospodarzem tegorocznych dożynek było Sołectwo Konary, natomiast Starostami byli Państwo Karolina i Adam Szczypczyk z Konar. Patronat Medialny nad imprezą sprawowała Gazeta „Roland”.

Święto Plonów rozpoczęło się mszą świętą w Kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Udaninie, której przewodniczył Ksiądz Prałat Wikariusz Biskupi Edward Szajda. Podczas mszy świętej,
której oprawę muzyczną zapewnił Chór Parafialny „Deesis” poświęcono chleb oraz wieńce dziękczynne z tegorocznych zbiorów.

Po zakończeniu najświętszej ofiary mieszkańcy wsi, gminy oraz zaproszeni goście przeszli korowodem na boisko sportowe, gdzie odbyły się uroczystości dożynkowe, zapoczątkowane przekazaniem przez Starostów Dożynek symbolicznego chleba z tegorocznych plonów na ręce Wójta Gminy Udanin Pani Teresy Olkiewicz. Tradycyjnie obrzęd dożynkowy poprowadził Zespół Ludowy „Cicha Woda” z Udanina. Swoje wiejskie, barwne stoiska, na których nie zabrakło przepięknych, ludowych akcentów zaprezentowało 10 sołectw i 2 Stowarzyszenia. Przy każdym ze stoisk można było skosztować smaczne, tradycyjne potrawy. Jak co roku odbyła się również prezentacja wieńców dożynkowych, wykonanych przez 16 sołectw z terenu naszej gminy. Podczas imprezy nie zabrakło również atrakcji zarówno dla dorosłych jaki i dla najmłodszych. Do zabawy wszystkie dzieci zachęcał zespół „Fama Show”. Odbył się także pokaz zumby oraz wystąpił zespół „Trzy Dęby” z Borówka. Równocześnie na boisku sportowym trwał pokaz sprzętu gaśniczego zorganizowany przez Ochotnicze Straże Pożarne naszej gminy.

Dołącz do nas
Google+