OSP Gaworzyce
Pożar dachu budynku mieszkalnego

Pożar dachu budynku mieszkalnego

pożar dachu Budynku mieszkalnego

2 lutego 2012 przed godziną 19 do PSK w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu budynku mieszkalnego w Koźlicach. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej zastały bardzo ciężką sytuację.

Ogień obejmował znaczną część dachu. Akcja gaśnicza prowadzona była od środka budynku przez strażaków wyposażonych w aparaty ODO oraz z podwórka za pomocą prądu wodnego podanego na dach budynku. Do akcji gaśniczej oraz rozbiórki zagrażających zawaleniem elementów użyto autodrabiny z JRG Polkowice.

Do późnych godzin nocnych w ekstremalnych warunkach z pożarem walczyli strażacy z JRG Polkowice oraz ochotnicy z OSP Koźlice, OSP Gaworzyce, OSP Radwanice, OSP Kłobuczyn oraz OSP Sucha Górna. Na miejsce przybył także patrol policji który zabezpieczał miejsce zdarzenia oraz grupa dochodzeniowo śledcza z KPP Polkowice.

Wstępnie straty oszacowano na około 250 tysięcy złotych. Pogorzelcy liczą na pomoc ludzi dobrej woli. W tej chwili niezbędne jest odbudowanie dachu, dlatego potrzebne są materiały budowlane - więźby dachowe i dachówki. Foto Krzysiek hala 

112polkowice.pl/component/content/article/43-akcje/314-poar-poddasza-w-kozlicach.html

Dołącz do nas
Google+