Służby Ratownicze Oleśnica
Członkostwo w Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowej

Członkostwo w Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowej

Od dnia dzisiejszego nasze Stowarzyszenie jest członkiem Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych

W dniu 27 czerwca 2014 nasze Stowarzyszenie zostało przyjęte jako 152 organizacja pozarządowa do Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Jesteśmy pierwszym i jedynym Stowarzyszeniem o profilu ratowniczym w tej Federacji.

Jakie daje nam to korzyści ?
1. Pomoc prawna w razie konieczności.
2. Pomoc przy pisaniu wniosków.
3. Współpraca z wieloma organizacjami działającymi na terenie Dolnego Śląska ale również spoza naszego województwa.

Dzięki współpracy z organizacjami nasze Stowarzyszenie może znacznie rozwinąć skrzydła. Jak to stwierdził w dniu wczorajszym nasz Wice Prezes nie możemy jednak zbytnio się napalać. Nie mniej jednak małymi krokami możemy osiągnąć wysokie horyzonty. Małymi krokami daje nam to szanse do szybkiego zakupu niezbędnego sprzętu za środki pozyskane ze współpracy. W jakim zakresie miałaby być współpraca chyba nie muszę tutaj pisać. Zabezpieczanie imprez oraz prowadzenie szkoleń i pogadanek w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Wiele z obecnych tam organizacji realizując zadania oraz organizując różnego typu imprezy mają znaczne problemy ze znalezieniem zabezpieczenia, a jak już znajdą firmę, która tym się zajmie muszą wykładać na ten zakres spore środki finansowe.
Dzięki przystąpieniu naszego Stowarzyszenia do niniejszej Federacji spokojnie daje im to szanse na pozyskanie takiego zabezpieczenia. Wiele z obecnych na zebraniu organizacji stwierdziło, że bardzo chętnie w tym zakresie oraz w przeprowadzaniu szkoleń podejmie z nami współpracę na co czekamy z niecierpliwością.

Wszystkim organizacjom zrzeszonym w DFOP oraz sobie życzymy udanej i owocnej współpracy.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 

Do Zarządów OSP

Jeżeli wasze Zarządy podejmą decyzję, że również chcą do tej federacji przystąpić to bardzo prosimy o kontakt z nami. OSP również jest Stowarzyszeniem i może do takiej federacji przynależeć. Czekamy na chętnych. Razem możemy zrobić wiele dobrego dla innych ale i dla samych siebie.

Pozdrawiamy.

Zarząd Służb Ratowniczych

Dołącz do nas
Google+