Służby Ratownicze Oleśnica
Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

Tłumy oleśniczan wzięły udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta do pl. Zwycięstwa, gdzie można była oddać pokłon Świętej Rodzinie.

Dzisiaj przez Oleśnicę przeszedł Orszak Trzech Króli. Jego organizatorami byli Stowarzyszenie Koinonia Jan Chrzciciel oraz parafia pw. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Orszak Trzech Króli jest religijną, społeczną imprezą polegającą na przemarszu aktorów przebranych za trzech króli, dwór i wojsko, aniołów, diabłów, Heroda i innych.

W wydarzeniu wzięły udział tłumy oleśniczan. Niektórzy poprzebierali się za jasełkowe postacie. Nad bezpieczeństwem czuwały służby porządkowe dodatkowo wspierane przez żołnierzy z 2. Kompanii Regulacji Ruchu WP. Trasa Orszaku przebiegała ulicami Wrocławską, Rzemieślniczą i Sinapiusa. Po drodze młodzież z oleśnickich szkół odgrywała różne sceny. Wśród służb porządkowych nad naszym zdrowiem czuwali członkowie Służb Ratowniczych w Oleśnicy we współpracą z lekarzami Państwem Kołacińskich oraz z miejscowym pogotowiem ratunkowym.

Oddanie pokłonu Świętej Rodzinie miało miejsce na pl. Zwycięstwa. Uczestniczyli w niej duchowni - m.in. ks. bp Andrzej Siemieniewski, ks. infułat Władysław Ozimek, a także burmistrz Oleśnicy Jan Bronś i przedstawiciele organizacji kościelnych, służby zdrowia oraz uczniowie. Na zakończenie symboliczny pokłon mógł oddać każdy mieszkaniec.

Dołącz do nas
Google+