Służby Ratownicze Oleśnica
USUNIĘCIE OSP Z ZOSP

USUNIĘCIE OSP Z ZOSP

CO TU DUŻO PISAĆ, NAJLEPIEJ WZIĄĆ I OBEJRZEĆ MATERIAŁ TV MILICZ proszę komentować poniżej, ciekawi nas Wasze zdanie na ten temat

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5lOkbVpUavg#!

 

No więc jak sprawa wyglada dalej... Po wykluczenu naszej jednostki ze struktur Związku OSP RP działania dyskryminujące naszą jednostkę nie ustały:

1. Zaprzyjaźniona jednostka, która była organizatorem w tym roku Gminnych obchodów Dnia Strażaka zaprosiła nas na uroczystości. Kilka dni lub w przeddzień uroczystości (dokładnie nie pamietam) Zarząd tejże jednostki dzwoni do naszego Prezesa, przeprasza i jednocześnie prosi bysmy nie przychodzili, bysmy nie skorzystali z ich zaproszenia i daje nam wyraźnie do zrozumienia, że to poszło odgórnie... (Nieoficjalnie powiedziano nam, że wręcz im "grożono" ,że jesli nie odwołają zaproszenia to zostaną zniszczeni/zdegradowani jak OSP Milicz)

2. Jak co roku nasza jednostka z okazji dnia Dziecka, (z racji współpracy i zaprzyjaźnienia) na zaproszenie Milickiego Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób niepełnosprawnych, była zapraszana by uatrakcyjnic tą uroczystośc pokazami itp.
Dostalismy oficjalny zakaz wyjazdu na ta imprezę którymkolwiek wozem utrzymywanym przez gminę (Przypomnijmy iż podnośnik SH-18(znajdujacy się w podziale bojowym) utrzymujemy z własnych pieniędzy i nawet paliwo na akcję rat.-gaś. do niego kupujemy (co jest jawnym łamaniem prawa przez Burmistrza ale nie stac nas na prawnika wiec ujdzie mu to płazem. sic!!!)). Wiec pojechalismy własnie SH-18. CO WIĘCEJ ostatnio GMINA faworyzuje i upodobała Sobie inną jednostkę.....jednostkę która otrzymała naszego byłego GCBA (z którego pełnym, formalnym i oficjalnym przekazaniem do dziś gmina ma problemy) i wysyła ją na wszystkie innne festyny choc czesto wcale nie ma bliżej niż inna jednostka.

Pragnę przypomniec też iż w roku ubiegłym dostalismy zgodę od Burmistrza na wyjazd ale kazał pokryc koszta Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych... więc wspólnie z kolegami strazakami złozylismy się z własnej prywatnej kielni i zakupilismy zużyte paliwo z własnej kieszeni. Koszt tegoż paliwa nie wyniósł nawet 100zł. GMINO WSTYDŹ SIĘ! Jak samorząd może robic pod górkę osobom niepełnosprawnym??? Widac możę.....bo u nas w GMINIE pieniądze są na prawie wszystkie wygodnickie inne rzeczy niż rzeczy społecznie potrzebne...

3. Dostalismy zakaz na wyjazdna Festyn do Nowego Zamku. Tam równiez jeździliśmy jak co roku i z wsparciem druhów z OSP NOwy Zamek równiez uatrakcyjnialismy ten festyn.

4. Proszę Sobie wyobrazic, że Pan urzędnik zasiadający w GMINIE MILICZ na stanowisku "samodzielne stanowisko do spraw obronności i ochrony ludności" (zajmuję się ono też sprawami OSP w Gminie) zabronił nam NAWET udziału wpogrzebie PREZESA ZOP ZOSP RP w Miliczu!!! W końcu łaskawie otrzymalismy zgode na udział w pogrzebie od Burmistrza Gminy Milicz jednakże poproszono nas: "dobrzeby było żeby na pogrzeb nie szli Ci głośni od Was" Przykłady takich osób??? Są to osby które albo krytytkowały czesto działania GMINY w sprawach OSP, albo działania ZOG ZOSP RP W MILICZU lub te ktore rozgłaszały info o naszym wykluczeniu i dyskryminowaniu... JA, były naczelnik, gospodarz i wielu innych.

I Niech ktoś mi Powie że POLSKA jest krajem Prawa. to go smiechem zabiję. Nadmienię też że nasz BUrmistrz równiez jako BUrmistrz podejmuje tez wiele innych decyzji wątpliwych prawnie......ale jakoś nic z tego nie ma.

A wracając do odwolania: Odwołaliśmy się do Zarządu Oddziału Powiatowego i otrzymalismy odpowiedź od Świetej Pamięci PRZESA Dh Józefa NIeczypora, iż Zarząd zwrócił się do Pranika Związku o zaopiniowanie tegoz odwołania ze względu na wątpliwości natury prawnej. I CZEKAMY. CZEKAMY co dalej. Nie mamy cienia wątpliwości, że nasze odwołanie na tym etapie coś przyniesie pozytywnego gdyż w Prezydium Zarządu ZOP i ZOG ZOSP RP w Miliczu zasiadają te same osoby tyle że wymieszane funkcjami. Nadzieję naszą pokładamy w odwołaniu do Zarządu wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu lub Zarządzie GŁOWNYM ZOSP RP w Warszawie lub w Głównym Sądzie Honorowym Przy Zarządzie GŁOWNYM ZOSP RP w Warszawie. Wysłalismy równiez obszerną skargę na działanie nie zgodne ze statusem i dyskryminujące nasza jednostkę przez Prezesa Prezydium ZOG ZOSP RP w Miliczu do Głównego Sądu Honorowego ZOSP RP w Warszawie i do wiadomości Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu. I też CZEKAMY... Mamy nadzieje że pisma napisane z pomocą prawnika, który pomaga nam za darmo przyniosą efekty. Nie napiszę któż to ponieważ nie wiem czy nie woli zostac anonimowy. Dziekujemy Pnu bardzo serdecznie za okazałą pomoc, która jest dla nas ogromnym wsparciem.

P.S. Żadna OSP w Polsce, której nie stac na prawnika gdy gmina się na nią "uprze" nie ma za ciekawie a wręcz powiedziałbym ma przechlapane...

Dołącz do nas
Google+