Służby Ratownicze Oleśnica
STRASZYMY I DZIAŁAMY

STRASZYMY I DZIAŁAMY

Pod hasłem "Straszymy i działamy" w dniu 21 kwietnia 2015 w Pustkowie Wilczkowskim odbyła się akcja mająca na celu ograniczenie prędkości na DK-8.

W Pustkowie Wilczkowskim Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Wrocławia zorganizowało IV edycję akcji skierowanej do kierowców. Głównie polegała ona na stworzeniu symulacji wypadku śmiertelnego. Przy drodze krajowej nr 8 właśnie w tej miejscowości zostały ułożone dwa czarne worki, które jednoznacznie informowały kierujących o tym co mogło się w tym miejscu wydarzyć. W ich bliskości została postawiona karetka oraz wozy straży pożarnej z włączonymi sygnałami świetlnymi. Już z daleka było widać, że coś się dzieje w tym miejscu. Kierujący samochodami natychmiast ściągali nogę z gazu, a po pasażerach było widać, że zwracali oni uwagę właśnie na leżące worki i konmentowali wewnątrz co tu się stało.

Jak poinformowali organizatora funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy przez cały czas trwania akcji prowadzili prewencyjny patrol na odcinku od Pustkowa Wilczkowskiego do Wrocławia, to akcja przyniosła zamierzone efekty, gdyż nikt z kierujących nie łamał na tym odcinku przepisów ruchu drogowego.

O godzinie 12.00 rozpoczęły się również pokazy ratownictwa drogowego w którym udział wzięli strażacy z OSP KSRG Kobierzyce, OSP Pustków Wilczkowski, OSP Pustków Żurawski oraz Służby Ratownicze w Oleśnicy i Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Dla strażaków organizatorzy przygotowali następujące zadanie:

Wypadek dwóch samochodów osobowych. W jednym z nich znajdowali się gangsterzy przewożący w bagażniku porwaną kobietę. W drugim podrużującą rodzinę. Ogółem w wypadku poszkodowanych było 6 osób. Do strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ewakuacja poszkodowanych z samochodów, przygotowanie poszkodowanych do transportu do szpitala. Obecna na miejscu kraretki miały za zadanie transport poszkodowanych do szpitala.

Poza drobnymi podknięciami pokazy okazały się dla wszystkim bardzo dobrze wykonanym zadaniem.

Na końcu organizatorzy podsumowali akcję i podziękowali jej uczestnikom.

Dołącz do nas
Google+