Służby Ratownicze Oleśnica
OBÓZ

OBÓZ

W dniach od 20 - 29 lipca 2013 odbył się Obóz Ratowniczy zorganizowany przez Służby Ratownicze oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza z opiekunem Tomaszem Krawczakiem na czele.

W dniach d 20 - 29 lipca 2013 obył się Obóz Ratowniczy, którego organizatorem były Służby Ratownicze w Oleśnicy oraz Liturgiczna Służba Ołtarza z opiekunem Tomaszem Krawczakiem - kierownikiem obozu, na czele. Obóz ten odbył się w Domu Wczasowym "Bielik" w Karpaczu.

W obozie udział wzięło 40 dzieci i młodzieży z województwa dolnośląskiego a w szczególności z Oleśnicy.

Podczas trwania obozu jego uczestnicy mogli zapoznać się z pracą wielu służb ratowniczych działających na terenie naszego kraju. Odwiedzili Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą Państwowej Straży Pżarnej nr 1 w Jeleniej Górze, Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze, mogli zapoznać się z działaniami prowadzonymi za pomocą psów ratowniczych przywizionych do Karpacza przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Długołęce koło Oleśnicy. Poznali działania ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W trakcie obozu wszyscy jego uczestnicy przeszli 16 godzinny kurs w zakresie udzielania pierwszej pomocy zakończony wydaniem certyfikatów. Kurs został przeprowadzony przez wykwalifikowanego instruktora Ratownictwa Medycznego. 

Pod koniec obozu przygotowana została również we współpracy z Urzędem Miasta Karpacz duża akcja. Były to pokazy ratownictwa dorogowego zorganizowanego na deptaku w Karpaczu. 

Wszystkim jednostkom biorącym udział w pokazach serdecznie dziękujemy.

 

Szczególne jednak podziękowania chcielibyśmy złożyć kadrze wychowawczej, która bezinteresownie opiekowała się dziećmi. Byli to: Kierownik Obozu - Tomasz Krawczak, Wychowawcy: Anna Krawczak, Grzegorz Bińczak oraz Bartosz Pawluk. W obozie bezinteresownie udzielali się również: Służby Ratownicze: Mateusz Malec, Przemysław Malec, Tomasz Dąbrwski, Zbigniew Beczek. Ratownik WOPR Wojciech Sulima, Instruktor - Marcin Kruszona. 

Dołącz do nas
Google+