Ochotnicza Straż Pożarna w Zimnej Wodzie powstała w 1947 roku dzięki inicjatywie kilku mieszkańców, którzy chcieli nieść pomoc bliźnim.
        Na początku była mała remiza, a do roku 1957 do pozarów jeżdżono sikawka ciągniętą przez konie. W 1957 roku OSP  Zimnej Wodzie dostała samochód skrzyniowy marki Lublin do przewozu motopompy oraz sprzętu pożarniczego. Następnie w OSP pod koniec lat 60-tych dostała samochód marki Star 25 i sprzęt dostępny w tamtych czasach.
        Pod koniec lat dziewięćdziesiątych remiza zostala poddana modernizacji, została powiększona, wybudowano dwa garaże oraz powiększono świetlicę i wymieniono dach. W roku 1993 odbyło się uroczyste otwarcie remizy oraz poświęcenie sztanadaru i przekazanie go jednostce. W dniu 11 maja 1994 roku zostało zakupione podwozie Star 244. Po roku oczekiwania i zbieraniu brakujących środków pieniężnych zabudowane podwozie stało się samochodem pożarniczym  GBAM 3/16+8, który służy nam do dziś.
       W 1997 roku zostalismy włączeni do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego (KSRG). jednostka cały czas się rozwija. Na dzień dzisiejszy mamy drużyny pożarnicze: kobiecą i męską. Bierzemy udział w zawodach sportowo-pożarniczych na szczeblu gminnym, powiatowym, a także wojewódzkim. Kobieca Drużyna Pożarnicza uczestniczyła w zawodach krajowych w Koninie 2011 r., a także na zawodach międzynarodowych w Niemczech w Oelsnitz 2012 r. W większości naszych startów zajmujemy czołowe miejsca.
      Ochotnicza Straż Pożarna w Zimnej Wodzie na dzień dzisiejszy liczy 51 członków, w tym 11 kobiet oraz 8 członków honorowych.

Dołącz do nas
Google+