OSP Krzywa
Zakończenie kursów podstawowych dla członków OSP

Zakończenie kursów podstawowych dla członków OSP

W dniu 29 marca 2015 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Legnicy oraz w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Chojnowie przeprowadzone zostały praktyczne egzaminy dla strażaków jednostek OSP z terenu powiatu legnickiego, uczestniczących w zorganizowanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy kursach podstawowych dla strażaków ratowników OSP.

Kursy rozpoczęły się w dniu 14 lutego br. od zajęć teoretycznych, po przeprowadzonym w dniu 1 marca egzaminie teoretycznym, w dalszej części szkolenia prowadzone były zajęcia praktyczne.
W ramach przeprowadzonych kursów, w komorze dymowej zlokalizowanej w Stacji Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie, przeprowadzona została dla wszystkich uczestników kursu próba wydolnościowa.
Korzystając z możliwości zapoznania uczestników kursów z tematyką wykraczającą poza program kursu podstawowego, przeprowadzono następujące dodatkowe szkolenia z zakresu:
• kierowania ruchem drogowy podczas prowadzonych działań ratowniczych
• współpracy z Lotniczym pogotowiem Ratunkowym
• użytkowania sieci UKF ochrony przeciwpożarowej
Na szkolenia zgłoszonych zostało 71 strażaków, z czego egzaminy zdało 55 osób.
Egzaminy składały się z części teoretycznej i praktycznej. Na części teoretycznej uczestnicy musieli rozwiązać zadanie testowe, natomiast w części praktycznej sformowane spośród zdających strażaków zastępy, musiały wykonać zadania na poszczególnych stanowiskach egzaminacyjnych:
Stanowisko 1: Budowa linii ssawnych
Stanowisko 2: Drabiny pożarnicze
Stanowisko 3: Sprzęt mechaniczny do cięcia (piły mechaniczne)
Stanowisko 4: Linia gaśnicza pożar zewnętrzny
Stanowisko 5: Linia gaśnicza pożar wewnętrzny

Z naszej jednostki udział w kursie brał jeden strażak. 

Źródło: http://www.straz.legnica.eu/index.php?id=4&zoom=144

Dołącz do nas
Google+