OSP Nowogrodziec
Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Warta Bolesławiecka

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Warta Bolesławiecka

W słoneczną sobotę 28 września br. na stadionie w miejscowości Warta Bolesławiecka odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP powiatu bolesławieckiego. Tuż po godzinie 10 na murawie boiska rozpoczęła się rywalizacja lokalnych jednostek powiatu bolesławieckiego. Do walki o tytuł mistrza powiatu stanęło 9 drużyn.

Po oficjalnym złożeniu meldunku o rozpoczęciu zawodów na ręce Prezesa Powiatowego ZOSP RP rozpoczęła się pierwsza konkurencja, czyli sztafeta bojowa, w której strażacy mieli do pokonania m.in.: płotek lekkoatletyczny, slalom, równoważnie, skok przez ścianę i prowizoryczny rów.

Po zakończeniu owej konkurencji i chwili przerwy dla uczestników wokół boiska rozbrzmiał „ ryk „ silników motopomp – ekipy biorące udział w rywalizacjach rozpoczęły przygotowania sprzętu do konkurencji i zajmowania wyznaczonych stanowisk. O godzinie 11:30 wystartowała pierwsza z drużyn, która miała za zadanie strącanie pachołków i obrócenie tarczy prądem wody po uprzednim zbudowaniu linii głównej i linii gaśniczych zasilanych wodą tłoczoną przez motopompę.
Nasza drużyna po raz trzeci odniosła sukces zdobywając tytuł mistrza powiatu, jednocześnie kwalifikując się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w 2014 roku.
Serdecznie gratulujemy naszym druhom jak również pozostałym drużyną i życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich.
klasyfikacja pierwszych trzech drużyn:
1.OSP NOWOGRODZIEC 119,0 pkt
2.OSP PRZEJĘSŁAW 134,7 pkt
3.OSP ZEBRZYDOWA 137,2 pkt
fot. Kamil Szymula

https://www.facebook.com/pages/Ochotnicza-Stra%C5%BC-Po%C5%BCarna-w-Nowogrod%C5%BAcu/320970374600878

Dołącz do nas
Google+