Pożar po zderzeniu trzech ciężarówek. Dwaj uwięzieni kierowcy nie żyją, trzeci wyskoczył

Pożar po zderzeniu trzech ciężarówek. Dwaj uwięzieni kierowcy nie żyją, trzeci wyskoczył

Trzy samochody ciężarowe zderzyły się na drodze krajowej nr 36 między Krotoszynem a Rawiczem w okolicy miejscowości Smolice (woj. wielkopolskie). Wybuchł pożar. Na miejscu zginęli kierowcy dwóch ciężarówek. Kierujący trzecim pojazdem zdążył wyskoczyć z kabiny. Zdjęcia z miejsca wypadku zamieścił w serwisie Kontaktu 24 Paweł Bzodek oraz miguel998.

Do wypadku doszło po godz. 7. "Na trasie nr 36 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Trzeci najechał na tył jednego z nich" - mówił na antenie TVN24 Tomasz Wiśniewski z wielkopolskiej straży pożarnej. "Pojazdy błyskawicznie stanęły w płomieniach. Jeden z nich przewoził sypki beton" - relacjonował.

Jak dodał, w wyniku zderzenia doszło do rozszczelnienia zbiorników z paliwem. "Na miejscu działa jednostka ratownictwa chemicznego, która usuwa substancję" - wyjaśnił.

"Zginęli kierowcy dwóch ciężarówek, które zderzyły się jako pierwsze. Byli uwięzieni w swoich samochodach. Nie mieli szans" - mówił mł. bryg. Mariusz Przybył, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Jak poinformowała policja, kierowca trzeciego samochodu, który najechał na pojazdy, wyskoczył z kabiny ciężarówki. Nic mu się nie stało.

"Samochody doszczętnie spłonęły. Ofiary jeszcze nie zostały jeszcze zidentyfikowane" - poinformował Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Na miejscu pracują śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności wypadku.

Droga zamknięta do czwartku

Jak poinformowała o godzinie 15 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, droga krajowa numer 36 będzie zamknięta do czwartku do godziny 15. Policja wyznaczyła objazdy drogami powiatowymi przez Dłoń - Płaczkowo - Bartoszewice - Rogożewo - Smolice.

 

źródło: kontakt24

Dołącz do nas
Google+