Dwie ofiary pożaru w kamienicy. Ogień wybuchł nad ranem

Dwie ofiary pożaru w kamienicy. Ogień wybuchł nad ranem

Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna, w pożarze jednej z kamienic w Kluczborku (woj. opolskie). Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze w poniedziałek nad ranem. O zdarzeniu informuje portal 24opole.pl.

"Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali około godziny 4. 30. Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Damrota w Kluczborku. W pożarze zginęły dwie osoby. Jeden mieszkaniec budynku trafił z obrażeniami do szpitala" - informuje 24opole.pl

"Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej" - powiedział w rozmowie z portalem mł. kpt. Łukasz Olejnik, dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynowania Ratownictwem w Opolu.

" Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, która ustala przyczyny pożaru. Trwa także szacowanie strat" - czytamy na portalu.

Ewakuacja mieszkańców

"Strażacy w czasie akcji gaśniczej znaleźli w jednym z mieszkań dwa ciała - kobiety i mężczyzny w wieku około 60-65 lat. Pomimo prób przywrócenia czynności życiowych, nie udało się przywrócić im życia" - powiedziała mł. bryg. Maciej Kochanowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku.

Dodał, że z mieszkań ewakuowano około 14 osób, w tym siedmioro dzieci. Część osób wróciła już do swoich mieszkań, ponieważ klatka schodowa i większość pomieszczeń zostało już przewietrzonych.

żródło: http://kontakt24.tvn24.pl

Dołącz do nas
Google+