10 osób poparzonych podczas wybuchu gazu, dwie zaginęły

10 osób poparzonych podczas wybuchu gazu, dwie zaginęły

SĄ OFIARY ŚMIERTELNE! 10 osób zostało poszkodowanych w wybuchu gazociągu w miejscowości Janków Przygodzki (woj. wielkopolskie). Jedna z nich jest w stanie krytycznym. Na miejscu jest 12 zastępów straży pożarnej, wciąż dojeżdżają kolejne. Jak informuje policja, płonie 6 budynków, jak informują służby, ogień zajął też las. Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24 od jednego z internautów.

10 osób zostało poszkodowanych w wybuchu gazociągu w miejscowości Janków Przygodzki (woj. wielkopolskie). Jedna z nich jest w stanie krytycznym. Wśród rannych jest dwoje dzieci.

Jak informuje zarząd kryzysowy, zaginęło dwóch mężczyzn pracujących przy gazociągu, w tym operator koparki.

Wybuch i pożar

Jak powiedział nam zast. komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim Sławomir Portasiak, doszło do wybuchu gazociągu wysokiego ciśnienia. "Zapaliło się kilka budynków mieszkalnych. Trwa akcja ratunkowa" - powiedział. Na miejscu jest straż pożarna, policja i karetki pogotowia.

Płonie kilka budynków, jak informują służby, ogień zajął też las. Świadkowie informują, że zapalają się kolejne domy, a płomienie widać z daleka. "Wybuch był tak silny, że przesunęło samochód, który był zaparkowany na parkingu" - mówił na antenie TVN24 jeden z mieszkańców.

źródło: kontakt24

 

Dołącz do nas
Google+