W cysternę z ciekłą smołą wjechało BMW. Utrudnienia na S1 nawet do jutra

W cysternę z ciekłą smołą wjechało BMW. Utrudnienia na S1 nawet do jutra

Cysterna wypełniona 26 tonami ciekłej smoły przewróciła się na drodze S1 w kierunku Bielska-Białej (woj. śląskie). Kierowca pojazdu wpadł w poślizg po tym, jak uderzyło w niego BMW. Utrudnienia mogą potrwać nawet do jutra. Zdjęcia z miejsca wypadku na wysokości Cieszyna zamieścili w naszym serwisie Reporterzy 24.

Jak powiedział nam asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, w godzinach porannych na drodze S1 kierowca BMW wpadł w poślizg, uderzył w barierkę a następnie w cysternę. W wyniku zderzenia cysterna również wpadła w poślizg i przewróciła się na bok blokując drogę.

W cysternie znajduje się 26 ton ciekłej smoły. W wyniku kolizji pojazd nie został uszkodzony. Na miejscu jest straż pożarna, która zabezpieczyła samochód.

"Karetka zabrała do szpitala 34-letniego kierowcę BMW, ponieważ skarżył się na ból szyi" - powiedział nam rzecznik. Jak dodał, 29-letniemu kierowcy cysterny nic się nie stało.

Utrudnienia nawet do jutra

Jak mówił policjant w rozmowie z reporterem TVN24, przez 1,5 godz. droga w kierunku Bielska-Białej była całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwają jednak nawet do czwartku. "Z Nowego Sącza jedzie pusta cysterna, do której zostanie przepompowana smoła. Dopiero wtedy będzie można postawić samochód na koła" - mówił.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, po godz. 13 na czas przepompowywania cysterny droga była ponownie zablokowana.

źródło: kontakt24

Dołącz do nas
Google+