Eksplozja zmiotła garaże i zniszczyła samochody. Jedna osoba ciężko ranna.

Eksplozja zmiotła garaże i zniszczyła samochody. Jedna osoba ciężko ranna.

Kilkanaście uszkodzonych garaży, co najmniej pięć zniszczonych samochodów i jedna osoba ranna - to skutki eksplozji, która miała miejsce w Sokółce (woj. podlaskie). Według strażaków przyczyną mogło być przelewanie benzyny. Zdjęcia z miejsca zdarzenia udostępnił nam portal iSokolka.eu.

"Dyżurny otrzymał zgłoszenie o wybuchu przy ulicy Kolejowej w Sokółce około godziny 7.30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej doszło do wybuchu w jednym z garaży" - powiedział podinsp. Andrzej Baranowski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Dodał, że siła eksplozji była tak duża, że doszczętnie zniszczonych zostało kilkanaście garaży. Uszkodzeniu uległy też stojące auta.

Jak poinformował podinsp. Baranowski, strażacy wyciągnęli spod gruzów mężczyznę. Został on przewieziony do szpitala w Sokółce z poważnymi obrażeniami i oparzeniami. Policja poinformowała PAP, że ciężko ranny został 22-letni Białorusin, który trafił do szpitala.

Przelewanie benzyny lub instalacja gazowa

Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

"W garażu były najprawdopodobniej prowadzone jakieś operacje. Samochód poszkodowanego posiadał instalację gazową" - powiedział kpt. Krzysztof Czarnowicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce. Dodał, że mogła to być manipulacja przy instalacji lub przelewanie innej substancji, np. benzyny.

źródło: kontakt24.tvn24.pl

 

Dołącz do nas
Google+