III Małopolski Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

III Małopolski Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W dniu 10.08.2013r. na zaproszenie Urzędu Gminy w Kluczach mieliśmy zaszczyt być gośćmi III Małopolskiego Zlotu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W zlocie brało udział ponad 100 drużyn z województw małopolskiego i śląskiego ogółem ponad 1200 młodych adeptów sztuki pożarniczej.

      Zlot rozpoczął się na Pustyni Błędowskiej, gdzie miały odbyć się pokazy skoków spadochronowych VI Brygady Powietrzno Desantowej, lecz ze względu na warunki pogodowe pokaz nie doszedł do skutku. Niestety pogoda nie pozwoliła także na pokaz zrzutu wody na wyznaczony cel na terenie Pustyni. Pobyt na Pustyni jednak można udać za ciekawy. Mieliśmy możliwość podziwiania możliwości bojowych wozów strażackich w trudnych warunkach terenowych a także piękno przyrody Gminy Klucze.

      Następnie wraz ze wszystkimi uczestnikami zlotu przenieśliśmy się na stadion Gminny w Kluczach przy ulicy Rudnickej, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie III Małopolskiego Zlotu MDP przez Gospodarzy a także licznie przybyłych gości z władz krajowych i wojewódzkich.

    W następnej kolejności zaczęła się cześć integracyjna młodzieży. Były to zabawy sportowe, konkurencje zręcznościowe (takie jak rzut bojką do tonącego czy wspinaczka na górę Czubatkę), pokaz znajomości członków MDP z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, turniej wiedzy oraz wiele innych atrakcji.

       Na zakończenie na stadionie czekały na wszystkich gorące posiłki - pyszna grochówka, żurek, pierogi i chleb ze smalcem, przygotowane przez miejscowe Koła Gospodyń Wiejskich. W czasie trwania imprezy wszystkim umilały czas występy strażackiej orkiekestry dętej oraz lokalnych zespołów młodzieżowych.

       Pragniemy podziękować za zaproszenie Władzom Gminy Klucze. Naszym zdaniem impreza była fantastyczna a organizatorzy w pełni stanęli na wysokości zadania.

 

 Strefa Druha

Dołącz do nas
Google+