Kwidzyn. 68 pracowników nocnej zmiany zatrutych tlenkiem węgla. Trafili do szpitali

Kwidzyn. 68 pracowników nocnej zmiany zatrutych tlenkiem węgla. Trafili do szpitali

68 pracowników Warmińskich Zakładów Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Kwidzynie trafiło do szpitali z powodu zatrucia tlenkiem węgla – podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. Stan żadnej z osób nie zagraża jej życiu.

Do zdarzenia doszło po godzinie 2.00 w nocy w Warmińskich Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego w Kwidzynie. Tlenkiem węgla zatruli się wszyscy pracownicy całej nocnej zmiany - 68 osób. Poszkodowani uskarżali się na bóle głowy i nudności.

Dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Rafał Grzeszkiewicz powiedział, że według jego informacji poszkodowani są w stanie "lekkim stabilnym, bez poważniejszych zagrożeń”.

Jak dodał, spośród 68 poszkodowanych, trzy osoby zostały przewiezione do szpitala w Gdyni, 4 do szpitala w Sztumie, 14 do Malborka, 4 do Prabut i 7 do Starogardu Gdańskiego. Większość przebywa w szpitalu w Kwidzynie.

Dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie, st. ogniomistrz Sławomir Kłosiński poinformował, że prawdopodobnie przyczyną zatrucia były spaliny ze spalinowych wózków widłowych używanych na hali.

Hala zakładu jest wyłączona z użytku, trwa przewietrzanie i monitorowanie poziomu tlenku węgla.

źródło: www.pomorska.pl

Dołącz do nas
Google+