I Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie o Puchar „Polskiego Regionu Pieniny” - Slalom Gigant

I Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie o Puchar „Polskiego Regionu Pieniny” - Slalom Gigant

W sobotę,16 lutego 2013 roku na stoku Arena Narciarska Jaworki rozegrane zostały I Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie o Puchar „Polskiego Regionu Pieniny”. Pomysłodawcą i równocześnie głównym organizatorem zawodów był Dariusz Tokarski Szkółka Narciarska Tok-Bike ze Szczawnicy. Współorganizatorem a także sponsorem tytularnym Mistrzostw była Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.

   Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Edward Siarka – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce. Gośćmi honorowymi obecnymi na Mistrzostwach byli Dh Kazimierz Sady – Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP w Krakowie, Jan Kuczkowicz - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nowym Targu oraz Jan Hamerski- Radny Województwa Małopolskiego. Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Sowa przesłał na ręce Dariusza Tokarskiego list z wyrazami uznania za zorganizowanie Zawodów i podziękowanie dla współorganizatora Krzysztofa Mańkowskiego, prezesa spółki Thermaleo, a także życzył uczestnikom sportowych emocji i szlachetnej rywalizacji.

  Mistrzowską imprezę rozpoczęła Msza Święta polowa w intencji zawodników i ich rodzin, a także w intencji tych strażaków, którzy zginęli niosąc pomoc innym. Mszę odprawił proboszcz parafii szlachtowsko-jaworczańskiej, ks. Józef Włodarczyk.

   W Zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z 21 jednostek OSP. Zawodnicy startowali w slalomie gigancie w konkurencji indywidualnej oraz drużynowej, podczas której 19 drużyn strażackich bramki slalomu pokonywało w stroju strażackim. Swoja obecność na Mistrzostwach zaznaczyła drużyna z Lichenia Starego k/Poznania , która przybyła z najdalsza wraz z TV Wielkopolska.

   W konkurencji indywidualnej zwyciężyli: 1 miejsce: Łukasz Stoch ( OSP Ząb), 2 miejsce: Mateusz Mastalski (OSP Szczawnica), 3 miejsce: Przemysław Kasprzak(OSP Jaworki). W konkurencji drużynowej najlepsze okazały się zespoły z : OSP Ząb – I miejsce, OSP Jaworki-II miejsce i OSP Szczawa – III miejsce. Firma Thermaleo ufundowała czeki na kwotę 4000 zł za I miejsce i odpowiednio, 2000 zł i 1000zł za miejsce II i III w konkursie drużynowym. Wśród nagród znalazły się profesjonalne uniformy, hełmy strażackie, rękawice, węże strażackie oraz narzędzia ufundowane przez licznych sponsorów. W sumie wartość nagród była na około 25 tys. zł.

   Po zawodach Krzysztof Mańkowski powiedział:"Trzeba pamiętać, że strażacy OSP to przede wszystkim ludzie z wielką pasją oraz odwagą, gotowi do poświęcenia aby pomagać innym ludziom i ratować im zdrowie i życie. Takie wydarzenia jak te Mistrzostwa, to doskonała chwila, aby przypomnieć o ich codziennym wysiłku i pracy dla lokalnych społeczności. Ciszę się ogromnie, że tak wielu sponsorów wsparło tą imprezę." Aby umilić czas przybyłym kibicom oraz zgromadzonym widzom podczas Mistrzostw grała 30 osobowa orkiestra strażacka z Mszany Dolnej a także kapela góralska „Jaworcanie” z Jaworek. Ponadto, na pobliskim parkingu, można było oglądać wozy strażackie, którymi drużyny OSP przyjechały na zawody. "W połowie stycznia przyszedł mi taki pomysł do głowy i podzieliłem się nim z moim tatą i Krzysztofem Mańkowskim" - mówi Dariusz Tokarski. "Nie ukrywam, że dzięki wielkiemu zaangażowaniu mojego taty i pomocy licznych sponsorów, udało nam się zorganizować zawody"- dodaje Dariusz Tokarski. Organizatorzy Mistrzostw dziękują wszystkim osobom i firmom zaangażowanym w to przedsięwzięcie oraz wszystkim uczestnikom, gratulują zwycięzcom i już teraz zapraszają na przyszłoroczna edycję.

Dołącz do nas
Google+