Spłonęły dwie hale fabryki zniczy. Nawet 2 mln złotych strat

Spłonęły dwie hale fabryki zniczy. Nawet 2 mln złotych strat

Strażacy dogaszają fabrykę zniczy w miejscowości Annopol (woj. lubelskie). Straty wstępnie oszacowano na około 1,5-2 mln złotych. W akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów straży. Nikt nie został poszkodowany.

Jak powiedział nam po godz. 6 rano kpt. Piotr Michałek, rzecznik straży pożarnej w Kraśniku, trwa dogaszanie pogorzeliska. "Na miejscu są cztery zastępy straży. Jeszcze przez kilka godzin prowadzony będzie dozór" - dodał.

Spłonęły dwie hale produkcyjne o łącznej powierzchni około 1600 m kw. "Jedna połączona była z budynkiem biurowo-magazynowym, druga tylko magazynowo-produkcyjna" - mówił rzecznik. "W budynkach zawalił się dach. Dodał, że udało się obronić trzecią zagrożoną halę.

Straty wstępnie oszacowano na około 1,5-2 mln złotych.

Utrudniona akcja

Pożar wybuchł w fabryce w środę po godz. 19. Jak mówił rzecznik, gdy wybuch pożar produkcja nie była w toku. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

W akcji gaśniczej brało udział 11 zastępów straży pożarnej. Prowadzenie działań utrudniał silny wiatr, śnieg oraz duży asortyment parafiny w halach. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

 

Źródło: http://kontakt24.tvn24.pl/

Dołącz do nas
Google+