Pożar w Łazach: Zginęła jedna osoba

Pożar w Łazach: Zginęła jedna osoba

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w piątek wieczorem przy ulicy Polnej 10 w Łazach. Zginęła jedna osoba, która przebywała w domu jednorodzinnym.

Zgłoszenie przyjęto o godz. 21.21. Okazało się, że pali się budynek jednorodzinny w Łazach.

Pożar gasiło w sumie 10 jednostek zarówno PSP, jak i OSP.

- Po przyjeździe na miejsce zastępy straży pożarnej zastały dwukondygnacyjny budynek, z czego cała druga kondygnacja była objęta ogniem, a z otworów okiennych wydobywały się płomienie - relacjonował Radosław Lendor, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Zawierciu.

Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, ale musieli też zabezpieczyć butle propan-butan, które znajdowały się przed domem.

Podczas akcji ratowniczo-gaśniczej znaleziono dwie wypalone butle, a już po ugaszeniu ognia rozpoczęto przeszukiwanie pomieszczeń.

Niestety, w jednym z nich znaleziono ciało mężczyzny. Wiadomo, że właśnie w budynku przy ulicy Polnej 10 miał skup drewna i sprzedawał butle propan-butan.

Na miejsce, oprócz strażaków, przyjechała również policja, pogotowie energetyczne i gazowe oraz prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zawierciu.


Mężczyzna, który zginął w pożarze domu w Łazach miał 61 lat.

Jak poinformował oficer prasowy KPP w Zawierciu Andrzej Świeboda, obecnie na miejscu zdarzenia funkcjonariusze policji prowadzą czynności zmierzające do ustalenia szczegółowych okoliczności wybuchu pożaru.

Zleciła je Prokuratura Rejonowa w Zawierciu, która wszczęła śledztwo w tej sprawie.

 

Źródło: http://zawiercie.naszemiasto.pl/

 

 

Dołącz do nas
Google+