Ponad dobę gaszą zakład stolarski

Ponad dobę gaszą zakład stolarski

Już ponad dobę trwa akcja gaśnicza w miejscowości Wysoczka koło Piły (woj. wielkopolskie). Od soboty strażacy dogaszają halę zakładu meblarskiego. Przed południem rozpoczęła się jej równoczesna rozbiórka. W najbardziej krytycznym momencie pożar gasiło 90 strażaków.

"Największy zakład w gminie Wysoka stoi w płomieniach"
Redakcja
Redakcja
Drugi dzień walczą z ogniem. Trwa rozbiórka

Już drugą dobę strażacy gaszą zakład meblarski w Wysoczce. Jak w niedzielę przed godziną 8 rano poinformował dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pile, na miejscu pracuje siedem zastępów. Strażacy dogaszają hale produkcyjno-magazynowe o powierzchni 4000 metrów. Równocześnie trwa ich rozbiórka.

Według informacji podanych w sobotę przez rzecznika straży pożarnej,w momencie gdy ogień objął hale zakładu, na miejscu pracowały 22 zastępy.

"Pożar powstał po godzinie 7 rano w trakcie pracy w zakładzie meblarskim. Pracownicy ewakuowali się sami. Na początek na miejsce pojechało 10 zastępów, następnie kolejnych 12. W akcji uczestniczy w sumie 90 strażaków. Obecnie trwa dogaszanie" - w sobotę po godzinie 12 relacjonował strażak.

Jak dodał Zbigniew Szukajło, pożarem objęta została hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Strażakom udało się uratować położone w sąsiedztwie hale o łącznej powierzchni 30 000 metrów kwadratowych.

Policja ustala jak doszło do pożaru. Nikt nie został ranny.

 

 

Źródło: http://kontakt24.tvn24.pl

Dołącz do nas
Google+