Wykoleił się pociąg z olejem opałowym

Wykoleił się pociąg z olejem opałowym

Pociąg przewożący olej opałowy wykoleił się w miejscowości Warnowo (woj. zachodnio-pomorskie). Sześć wagonów się przewróciło, a z trzech z nich wylał się olej. Zerwana została trakcja, wstrzymano ruch pociągów na trasie. Szacuje się, że naprawa może potrwać nawet trzy dni.

Do wypadku doszło ok. godz. 3.30. Jak powiedział Robert Cyburt z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, pociąg wykoleił się ok. 200 metrów za stacją kolejową Warnowo, w kierunku Międzyzdrojów.

"Wykolejeniu uległo sześć wagonów, z trzech wyciekł olej opałowy" - poinformował. "Zabezpieczamy miejsce zdarzenia. Na miejscu pracują strażacy. Usypują wał, żeby olej się nie rozprzestrzeniał". Jak dodał, położone w pobliżu budynki nie są zagrożone, ale "olej spływa do ziemi". Nie ma ofiar, ani rannych.

Poważne utrudnienia

Wykolejony pociąg zerwał trakcję. Jak podał Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK, na miejscu, oprócz strażaków, pracują kolejowe służby techniczne. "Szacuje się, że naprawa zajmie trzy dni. Przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja" - podał.

Trasa kolejowa Wolin-Świnoujście jest nieprzejezdna. Według zapewnień PKP, na odcinku Świnoujście-Recław wprowadzono zastępczą komunikację autobusową dla pociągów regionalnych. Jak poinformował rzecznik PKP, dla dwóch kursujących pociągów dalekobieżnych relacji Kraków-Świnoujście i Świnoujście-Kraków zorganizowano autobusy. Pomiędzy godz. 22. a 5.00 nie było na trasie pociągów pasażerskich.

 

 

Źródło: http://kontakt24.tvn24.pl/

Dołącz do nas
Google+