"Piekło widziane z nieba". Janków Przygodzki po wybuchu

"Piekło widziane z nieba". Janków Przygodzki po wybuchu

Zawalone dachy, nadpalone elewacje i gruzy. To krajobraz po wycieku gazu i wielkim pożarze, który wybuchł w czwartek w Jankowie Przygodzkim (woj. wielkopolskie).

"Piekło widziane z nieba, czyli Janków Przygodzki po wybuchu" - podpisał swoje zdjęcia Marcin Okrój z serwisu wlkp24.info.

W wyniku czwartkowej eksplozji zginęły dwie osoby, a 14 zostało rannych. Dwoje najciężej poparzonych przebywa w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Jak poinformowała w sobotę rzeczniczka szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, Joanna Pawlaczyk, w tamtejszym szpitalu przebywa siedem poszkodowanych osób, w tym dziecko.

- Wczoraj po południu do szpitala zgłosiły się dwie osoby z niewielkimi ranami pooparzeniowymi i objawami stresu pourazowego. Podjęto decyzję, żeby pozostawić je na oddziale chirurgii ogólnej. Stan pozostałych czterech dorosłych osób jest bez zmian. Lekarze określają go jako stabilny – powiedziała.

W piątek prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

 

Źródło: http://kontakt24.tvn24.pl/

Dołącz do nas
Google+