Radiowy Strażak [1]

Radiowy Strażak [1]

Strażak to najprawdopodobniej jeden z 3 zawodów, zaraz po lub przed (zależnie od preferencji) policjantem oraz żołnierzem, który każdy chłopiec i na pewno jedna dziewczynka w dzieciństwie chcieli wykonywać ;-) Ale z czym tak naprawdę wiąże się ta praca? Jak wygląda akcja gaszenia pożaru z pierwszej ręki? Ile satysfakcji jest w byciu strażakiem? Ile ryzyka? Ile zagrożeń? O tym wszystkim w cyklicznych odcinkach ze swojej perspektywy opowie nam dziennikarka Radia Katowice Gabriela Kaczyńska.

Reporterka radiowa zasiliła szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciągowicach. Gabriela Kaczyńska od 12 lat pracuje w Polskim Radiu w Katowicach i od tego też czasu współpracuje ze Strażą Pożarną.

Najlepiej współpraca układa się w powiecie zawierciańskim - mówi. To tam działa najwięcej Ochotniczych Straży Pożarnych no i przede wszystkim Państwowaa Straż Pożarna w Zawierciu. W sumie przez te wszystkie lata powstały setki reportaży o Straży i Strażakach oraz mnóstwo reporterskich relacji z akcji ratowniczo-gaśniczych . Szacunek do zawodu „Strażak” od początku mam ogromny. Zawsze jednak przyglądałam się ich pracy z boku. Teraz pojawiła się szansa, by poznać ją od kuchni. Jestem właśnie w trakcie kursu podstawowego. Po pierwszych ćwiczeniach- ten szacunek wzrósł o 100%.

Gabriela Kaczyńska zdobytą na strażackim kursie wiedzą i doświadczeniem chcę dzielić się z innymi. Postawiła na najmłodszych. Na razie planów radiowego strażaka zdradzać nie będziemy. Już niebawem kolejne relacje. Zapraszamy serdecznie. Bądźcie z nami.

Dołącz do nas
Google+