Przejechał przez środek ronda i uderzył w drzewo. Zginął w zmiażdżonej kabinie

Przejechał przez środek ronda i uderzył w drzewo. Zginął w zmiażdżonej kabinie

Strażacy po 1,5 godzinnej akcji dostali się do zakleszczonego w kabinie ciężarówki kierowcy, niestety lekarz stwierdził zgon. Do wypadku doszło, kiedy kierowca zjeżdżał z ronda w Kłodzku (woj. dolnośląskie) przebił się przez barierę ochronną, a następnie wjechał w drzewo.

Około godziny 19:30 strażakom udało się dostać do zakleszczonego w kabinie ciężarówki kierowcy. Niestety mężczyzny nie udało się uratować, lekarz stwierdził zgon.

Jak powiedziała nam podinsp. Wioletta Martuszewska, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, do wypadku doszło po południu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 46 z 33.

Trudna akcja ratunkowa

Policja wstępnie ustaliła, że kierowca samochodu ciężarowego jadący od strony ulicy Mickiewicza zjeżdżając z Ronda Lwowskiego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi, przebił barierę ochronną i wjechał w drzewo. W kabinie został uwięziony kierowca, który był nieprzytomny, gdy strażacy próbowali się do niego dostać.

Jak mówił asp. Janusz Marnik, rzecznik straży pożarnej w Kłodzku, kabina była bardzo zmiażdżona, co utrudniało uwolnienie mężczyzny. Dodał, że w akcji uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej.

Na drodze nadal występują utrudnienia w ruchu. Policja wyznaczyła objazd w obu kierunkach przez miejscowość Ząbkowice Śląskie drogą wojewódzką 390.

 

Źródło: http://kontakt24.tvn24.pl/

Dołącz do nas
Google+