Popularne profile na Strefie Druha - OSP Kobylnica

Popularne profile na Strefie Druha - OSP Kobylnica

Na Strefie Druha swoją stronę posiada już około pół tysiąca Jednostek OSP. Profil Jednostki z Kobylnicy należy do tych najbardziej popularnych, dlatego chcielibyśmy napisać coś więcej o Jednostce.

   Jednostka istnieje od lipca 1931 roku a Kobylnica to wieś położona w gminie Swarzędz, powiat poznański, województwo Wielkopolskie. Ma około 1800 mieszkańców. Jest oddalona od Poznania o jakieś 10 km (do granicy miasta ok. 5 km.), oraz o 4 km od Swarzędza. Położona jest przy bardzo ruchliwej Drodze Krajowej nr 5, przy tej też trasie znajduje się remiza OSP Kobylnica.

    Kobylnica mieści się w prawie 45-tysięcznej Gminie i jest jedną z dwóch OSP na jej terenie. Duża gęstość zaludnienia oraz ruchliwe drogi na terenie naszej gminy powodują że jednostka ma co roku ponad 200 wyjazdów. Od lat także nie zdarzyło się aby OSP Kobylnica nie dała rady wyjechać do jakiejś interwencji. W jednostce funkcjonuje JOT kat. II z 32 członkami, a w sumie jednostka zrzesza 105 członków. W roku 2008 OSP Kobylnica została włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Do zrealizowania tego celu przyczyniło się pozyskanie używanego samochodu GBA Star 1142 z OSP Swarzędz oraz zakup w 2006r. samochodu SLRt Fiat Ducato, a także wieloletnie starania członków.

     W 2009r. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylnicy została nominowana do tytułu honorowego „Wielkopolska Ochotnicza Straż Pożarna Roku”, a ówczesny naczelnik druh Artur Siemaszko został nominowany do tytułu honorowego „Wielkopolski Strażak Roku”. W listopadzie 2010r. rozpoczęto rozbudowę strażnicy. W nowej remizie miały się znajdować 4 boksy garażowe, zaplecze sanitarne, dyżurka kierowców, magazyn Gminnego Zarządzania Kryzysowego, szatnia, warsztat, kuchnia, pokój dla strażaków, salka szkoleniowa, pokój zarządu, biuro Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSPRP oraz świetlica wiejska z pełnym zapleczem. Do użytku oddana została na początku 2012 roku. Był to szczególny rok dla jednostki ponieważ na początku roku udało się pozyskać z OSP Koluszki samochód GCBA Jelcz 004, poza tym 5 maja 2012 na terenie remizy miały miejsce uroczyste obchody 80- lecia połączone z oficjalnym otwarciem remizy.

       Pod koniec roku 2012 nastąpiło kolejne bardzo ważne wydarzenie, udało się pozyskać kolejny samochód GCBA, tym razem nowy. Jest to SCANIA P360 zabudowana przez firmę PS Szczęśniak. Nowe garaże rozbudowanej remizy tylko przez kilka miesięcy czekały na zapełnienie. W dniu 29.09.2012r. startowała w manewrach strażackich „JEZIERCE 2012” i zajęła w nich po raz pierwszy w historii zaszczytne 1 miejsce. W tym roku już po raz 5 OSP Kobylnica będzie organizować Powiatowe Zawody z Zakresu Ratownictwa Medycznego dla Jednostek PSP oraz OSP.

 

Zapraszamy: OSP KOBYLNICA NA STREFIE DRUHA

Dołącz do nas
Google+