Czternastu strażaków na ratunek łaniom. Utknęły na wysepce.

Czternastu strażaków na ratunek łaniom. Utknęły na wysepce.

Trzy uwięzione na jednej z wysepek Jeziora Międzybrodzkiego łanie stały się przyczyną dwugodzinnej akcji prowadzonej przez czternastu strażaków. Zaalarmowali ich mieszkańcy Międzybrodzia Żywieckiego (woj. śląskie). Dwie łanie udało się uratować, a jedną - wycieńczoną ucieczką - trzeba było uśpić. Zdjęcia otrzymaliśmy od Straży Pożarnej w Żywcu.

Nietypowe zgłoszenie od mieszkańców Międzybrodzia Żywieckiego wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu o godzinie 13.55.

"Ze zgłoszenia wynikało, że na Jeziorze Międzybrodzkim, na jednej z wysepek, znajdują się trzy łanie. Na miejsce wysłaliśmy cztery zastępy straży pożarnej wyposażonej w dwie łodzie oraz lekarza weterynarii" - poinformował jeden ze strażaków. Strażacy ruszyli na ratunek zwierzętom. Załadowali pierwszą łanię na łódź i przetransportowali ją na brzeg.

Pozostałe dwie łanie, przestraszone widokiem strażaków, rzuciły się do ucieczki - skoczyły do wody i popłynęły do brzegu. "Lekarz weterynarii musiał uśpić jedną z łań z powodu dużego wycieńczenia, drugą zabrał do kliniki na obserwację" - dodał strażak. W trwającej ponad dwie godziny akcji wzięło udział czternastu strażaków.

żródło: http://kontakt24.tvn24.pl/

Dołącz do nas
Google+