OSP Jastrowie
28.07.2013 r. Kolizja drogowa. Ptusza-Płytnica (DK11)

28.07.2013 r. Kolizja drogowa. Ptusza-Płytnica (DK11)

28 lipca 2013 r. ok godz. 21.30 zastęp 669[P]02 GBARt STAR został zadysponowany do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 11 za miejscowością Ptusza w kierunku Piły.

Równocześnie zadysponowane zostały 2 zastępy z PSP JRG Złotów oraz 1 zastęp z OSP Tarnówka.

W chwili przybycia strażaków na miejscu znajdował sie już zespół PRM P1 z podstacji w Jastrowiu oraz policjanci z KP w Jastrowiu.
Po rozpoznaniu stwierdzono, że samochód osobowy jadący od strony Jastrowia zjechał do rowu i wbił się w słup energetyczny na wysokości ok 2 metrów, pozostając na nim. Podróżujące autem 2 kobiety opuściły pojazd i znajdowały się pod opieką ratowników medycznych.


Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia. Z uwagi na to, że w samochodzie cały czas włączony był zapłon, a ze zbiornika wyciekała benzyna, po uzyskaniu informacji od służ energetycznych, iż zasilanie na słupie zostało odcięte rozwinięto linię gaśniczą na wypadek zaistnienia pożaru.
Do godziny 23 ruch na drodze był całkowicie wstrzymany. Następnie Kierujący Działaniem Ratowniczym przekazał teren policji, która wprowadziła ruch wahadłowy. Zastęp z Jastrowia oraz 2 zastępy z PSP JRG Złotów wróciły do koszar, a zastęp OSP Tarnówka pozostał na miejscu wspomagając działania Policji do czasu przyjazdu dźwigu.

Dołącz do nas
Google+